Не тільки школа  /

ТІНІ НЕЗАБУТИХ ПРЕДКІВ – ВАРТО ДИВИТИСЯ , ЧИ НІ?

Тіні незабутих предків: Таємниці Мольфара — український молодіжний містичний трилер. Режисер — Любомир Левицький.


Нещодавно, я побачила по телевізору цікаву рекламу, що 14 листопада в кінотеатрах відбудиться прем*єра українського містичного трилера українською мовою «Тіні незабутих предків». Вирішила подивитись в інтернеті про що цей фільм. Ось, що я знайшла: режисер картини Любомир Левицький створив сучасну історію на основі карпатської легенди, в якій дев'ять мольфарів закляттями загнали демонів (які знищували людей ) до «Книги тіней», запечатали їх згардами — ключами, і врізали їх собі в серця. Але один демон залишився на волі — десятки років він убивав мольфарів, щоб вирвати у них згарди прямо з серцем, залишився лише один ключ — і темні сили заполонять землю. Однак волею долі згарду знайшли і передали університету, після чого життя деяких студентів змінилося назавжди. Врятувати студентів і знищити зло зможе тільки нащадок останнього чаклуна — мольфара.

Спочатку я вирішила, що фільм буде знято на сюжеті книги М. Коцюбинського «Тіні забутих предків». Яку ще називають чарівною казкою про любов, а героїв Івана та Марічку — українськими Ромео та Джульєттою, в образах яких утілено романтичну ідею незнищенності кохання. Утворі використано багатий фольклор Гуцульщини, показані звичаї, обряди й традиції українців-гуцулів, прекрасну, дику й часом жорстоку природу Карпатських гір. Багатий духовний світ героїв протиставлений досить жорстоким реаліям світу.


Але, ні. Мої сподівання були марними. Це було, схоже на «Пункт призначення» в якому ще присутній чорний юмор. Все, що мені сподобалося у фільмі, це те, що всі актори розмовляли українською мовою. Якщо на початку фільму було смішно, то в кінці я не знала: чи потрібно плакати чи сміятися. Можу сказати точно, що якщо ж ви вирішили йти з родиною, то йдіть самі! Бо батькам доведеться трішки почервоніти перед вами. У фільмі багато чого режисер не продумав до кінця, що мене теж засмутило.


Отже, якщо ви хочете піти з друзями посміятися і вам подобається чорний юмор, то можете сходити.А якщо ж ви сподіваєтесь подивитись, якийсь містичний фільм, то ви будете розчаровані.
4 комментария
ForeverYoung
не погоджуюсь з «якщо ж ви сподіваєтесь подивитись, якийсь містичний фільм, то ви будете розчаровані»-в цьому фільми передані містичні явища Карпат. Це наша історія, наші легенди. Чаклування мольфарів, демони, чарівні руни та медальйони. Так, авжеж, це не фільм жахів, це просто по-сучасному передана легенда нашого західного краю. Тим паче у книжці все майже так як у фільмі.
ForeverYoung
не погоджуюсь. Повірте, зараз легенди нікому не потрібні. Зараз усі хочуть того-що було у фільмі. Режисер постарався зумістити сучасність із стародавньою легендою. Мені фільм дуже сподобався і я рада що Україна переходить на рівень таких фільмів як цей.
Kovalenko_Olha
«Повірте, зараз легенди нікому не потрібні.»- не говори за всіх. Є багато людей, які люблять легенди, а всі діти в дитинстві слухають казки, які теж є по-своєму легендами. Але це твоя думка і я дякую тобі за неї.
Tnuta
Цікавий фільм, аж закортіло подивитися))))