Не тільки школа  /

Водохреща

Сьогодні свято Хрещення і, за традицією, віруючі і просто бажаючі будуть занурились в водохресну купіль або просто ополонку. Але на це потрібна певна сміливість і підготовка до ритуалу.
На дванадцятий день після Різдва українці святкують – Водохреща, що святкується в пам’ять про водохрещення Ісуса Христа ( 19 січня).Напередодні цього свята під час вечері люди співають пісні, що називаються « щедрівки» — саме тому цей вечір також називають « Щедрим вечором ».У Православ'ї віруючі відзначають 18 січня Водохресний святвечір, переддень Богоявлення, або Водохреща. У всіх церквах відбувається «велике освячення води». Згідно з церковними канонами, у Водохресний святвечір віруюча людина повинна прийти в церкву, відстояти службу, поставити свічку, набрати освяченої води. Але занурюватися в крижану воду ніхто не вимагає, особливо якщо людина до цього не готова. Ополонку, зроблену для водосвяття та купання на Водохреща, називають також йорданню.Вважається, що водохресна вода приносить духовне і тілесне здоров'я
Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, за звичаєм, купання являє собою триразове занурення у воду з головою. При цьому віруючий хреститься і вимовляє «В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!»Багато співвітчизників беруть участь у водохресних купаннях незалежно від релігійних переконань і віросповідання. Однак слід пам'ятати, що сам процес занурення в ополонку вимагає серйозної підготовки.
Занурення у крижану воду – сильний стрес. На нього різко і потужно реагують залози надниркових залоз, викидаючи в кров велику дозу сильнодіючих протизапальних гормонів, які в нормі виділяються по трохи. Вони пригнічують всі запальні реакції шляхом того, що просто «глушать» імунітет, допомагають переносити холод, пристосовують організм переносити стреси.
Якщо правильно підготуватися до занурення, одноразове пірнання людина з середнім здоров'ям перенесе без праці. Але якщо він хоча б трохи ослаблений, через три-чотири дні за сміливість доведеться розплачуватися.Тому фахівці рекомендують побігати перед купанням, а після виходу – зігрітися чаєм.
1. Перед зануренням треба обов'язково проконсультуватися у лікаря. Людям з діабетом, аритмією, проблемами нирок, жінкам з гінекологічними захворюваннями про ополонку краще забути. У гіпертоніків може трапитися інсульт.
2. За тиждень до занурення краще почати готувати організм до морозу. Перші 3-4 дні достатньо виходити на балкон на хвилинку в шортах і футболці. У дні, що залишилися – додати обливання холодною водою. Вистачить одного-двох (в останні два дні) тазиків з холодною водою.
3. Також за тиждень до купання в ополонці з раціону потрібно виключити цитрусові, зелень, шипшина та інші продукти, багаті вітаміном С – він стимулює імунітет, а стимулювати імунітет більше, ніж це зробить акт занурення, не треба: буде занадто, імунітет сильно «впаде».
4. Одяг та взуття повинні легко і швидко зніматися і вдягатися. Правильно одягніться. В ідеалі на одязі не повинно бути застібок взагалі, на крайній випадок – «блискавка». Застебнути гудзики на морозі, а тим більше зав'язати шнурки буде проблематично. Крім того, слід взяти килимок. На ньому можна стояти, витираючись і переодягаючись. Шапку треба вдягнути відразу після виходу з води.
5. Не всяка погода підходить для купання. Ідеальна температура для новачків – від 2 до 5 градусів нижче нуля. Можна ризикнути пірнути і в сильніший мороз, але -10 ° С – небезпечний поріг для людини, вперше пробують занурення в ополонку.
6. За дві години до занурення потрібно обов'язково щільно поїсти, тобто забезпечити організм «паливом». У холодній воді тіло почне швидко витрачати всі ресурси на обігрів, і жодна кілокалорія не буде зайвою.
7. Заходити у воду слід розігрітим і поступово. Так легше переносити холод. Для розігріву перед процедурою можна кілька хвилин побігати, поприсідати, поробити активні рухи. Входити у воду потрібно не поспішаючи, в середньому темпі: якщо повільно, можна встигнути замерзнути, а якщо швидко, то може виникнути переляк, сильний стрес, пульс і тиск різко піднімаються, перехоплює подих. Зайшовши по коліна, потрібно обполоснути водою обличчя, вмитися. Це теж підготує організм до повного занурення.
8. Не слід вживати спиртні напої до купання, інакше замерзання після виходу буде набагато сильнішою. До того ж великий ризик розриву кровоносних судин. Після пірнання людині, що не бере участь в релігійному обряді, можна зігрітися невеликою кількістю алкоголю (краще горілки), але для зігрівання відмінно підійде і звичайний чай.
1 комментарий
Tnuta
Водохреща справді не звичайний ритуал)