Не тільки школа  /

Як правильно вибрати фрукти на новорічний стіл

З чим вам асоціюється зима? Мені – з лапатим снігом, численними святами, гучними застіллями, святковими різдвяними та новорічними стравами, а ще – з ароматом цитрусових.Вони створюють у домі чудову атмосферу свята, тепла, затишку та гармонії.При виборі фруктів важливим є все: і місце, де ви купуєте фрукти, і їх колір, і їх стан, а також строки збирання, метод транспортування, пакування та багато іншого. Як же вибрати фрукти, щоб не розчаруватися і отримати задоволення від їх вживання?Отже, як вибирати цитрусові (апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони)

При виборі цитрусових зверніть увагу на їх кольори. Він повинен бути однорідним. «Плямистість» вказує на другосортність фруктів. Товста шкірка вказує на велику кількість нітратів у цитрусових. Так що товстошкірі апельсини, та ще й без кісточок – чистої води гібриди, у яких, крім смаку, ніякої користі немає. Плоди повинні бути м’які – щоб це перевірити просто злегка натисніть на плід. Білястий наліт на шкірці говорить про неправильне зберіганні фруктів: поблизу джерела вологи або у занадто щільній упаковці.Також, слід незабувати про ананаси і виноград.

У зимові похмурі дні так хочеться доторкнутися відчути літо. Цю можливість нам можуть дати стиглі, соковиті та ароматні фрукти. Одне з головних місць посідає ананас, що росте далеко від наших країв. Важливо навчитися вибирати стиглий і смачний ананас і насолоджуватися його прекрасним і ніжним ароматом.


Інструкція
1)Перші зовнішні ознаки свіжого і стиглого ананаса можна розрізнити по «бадиллі». Вона повинна бути густа і зелена, а листя повинні легко витягуватися з стрижня. Це є ознакою стиглості ананаса.
2)Наступне, на що варто звернути увагу при виборі ананаса — це кірка. Вона повинна бути пружною (не твердої), в ідеалі — трохи зам'яким. А от зелена шкірка не свідчить про те, що ананас не дозрів. Не потрібно вибирати ананас, покритий темними плямами, це говорить про те, що він уже переспів і можливо, пішов процес гниття.
3)Стиглий ананас повинен поширювати ніжний солодкуватий аромат.
А ось що виходить сильний інтенсивний запах свідчить про те, що можливо вже почався процес бродіння, а за ним слідує поява гнилі.
4)При виборі ананаса зверніть увагу на вартість. Дорожчі ананаси доставили літаком вже стиглі, вони мають ніжний аромат. А ось недорога ціна говорить про те, що ананаси доставлялися водним транспортом, і дозрівали в дорозі (такі ананаси мають специфічний запах, брати не варто).
5)При виборі ананаса, поплескайте по ньому долонею. Стиглий ананас повинен видавати глухий звук, а ось якщо від нього виходить порожній звук, значить, він перезріло і трохи сухуватий.
Корисні поради
Варто пам'ятати, що ананас не любить холоду, тому зберігати його краще при кімнатній температурі. Якщо зберігати ананас при температурі нижче 7 градусів, він втратить свій аромат.А ось, вибираючи виноград, зверніть увагу на те, що виноградинки повинні легко відриватися від гілочок. Це вказує на те, що виноград стиглий. На плодах не повинно бути білого нальоту. Краще всього спробувати виноград, щоб після покупки не шкодувати про вибір.

0 комментариев