Не тільки школа  /

Традиції святкування Нового року

Сотні років тому мешканці Півночі в обрядові новорічні ночі кидали за поріг своїх жител перепічки, шматочки м’яса, випивали чаші вина, благаючи Мороза не злитися, не заважати їх полюванню, не псувати посівів.

У народній уяві Мороз не міг бути молодим, а оскільки він мудрий, то і представляли його в оповідях дідом. Легенди про нього передавалися з покоління в покоління в різних варіаціях.


">
У деяких селах на Русі існував такий обряд зустрічі Нового року. Усі, і старі і молоді, до півночі збиралися в хаті. Хто-небудь з дорослих вбирався старим, надівав рваний одяг, а підліток одягався в червону сорочку і спеціально приготовану для цього випадку білу шапку з пензликами, обшиту галуном. Старий — рік, що минає, сідав на табурет посередині хати. Рівно опівночі в хату радісно вбігало хлоп’я — Новий рік, зіштовхував з табурета свого попередника і сідав на його місце. Старий же рік під крики і кепкування присутніх, підганяючи віником, виштовхували з хати. Усі поздоровляли один одного з Новим роком, бажали здоров’я і добра

Де б не зустрічали Новий рік, там обов’язково виголошують тост. Тост — старовинне англійське слово, що означає коротку застільну промову, добре побажання, яке зазвичай підкріплюється випитим до дна келихом вина. У цього слова є і друге значення — підсмажений хлібець. Звичай, який народився на островах Британії в глибокій давнині, пропонував: тому, хто піднімається за святковим столом, збираючись сказати щось дружнє своїм співтрапезникам, слід подати склянку вина і тост — шматок підсмаженого хліба.
0 комментариев