Не тільки школа  /

Моя рідна вулиця

На мапі міст є вулиці з такими гучними, відомими іменами, що досить лише їх промовити, як слухач одрасу подумки переноситься в цю точку земної кулі, без зайвих запитань та уточнень. Не вірите? Будь ласка: Дерибасівська! Хрещатик! Петровка! Чи потрібно нагадувати у якому місті та в якій державі знаходяться ці вулиці? Навіть діти скажуть нам: «Одеса! Київ! Москва!»
Є й інші назви вулиць: Квітуча, Сонячний провулок, вулиця Добрих Сусідів. Можливо ви не знаєте де вони, але так хочеться там побувати, або й поселитися. Тільки від самої назви дихає теплом та спокоєм.


А от моя вулиця загадкова. Пропоную загадку й вам. Мій дідусь отримав квартиру. В ордері було вказано: вул. Ворошилова. Дідусь та бабуся святкували срібне весілля у себе в дома, по вулиці Червоних козаків. А я проживаю у тій самій квартирі, але за адресою: вул. 50-річчя Перемоги. Мій дім не на колесах і не на курячих ніжках, як у Баби Яги! Ось він мирно підморгує вечірнім світлом у вікнах і стоїть на тому ж місці де його збудували. Це все вулиця. Вона, як таємний агент, змінює назви, ніби хоче заховатися серед натовпу. Впізнають її вінничани, хоча, дехто звичайно назве старим іменем, від якого вона хоче відкараскатися. За кількістю імен вона рекордсменка. Я дізналася, що крім тих назв, які вже були згадані є й інші, більш давні та менш відомі: вул. Троцького — вул. Вознесенська — Миколаївська.
Кажуть, людину судять не по імені, а по її вчинках. По чому ж можна оцінити вулицю? Чисті туртуари, зелені алеї, щасливі вінничани вітають молодят біля РАГСу, спортсмени та любителі поспішають до міського стадіону. А навколо «Локомотиву» — молоді матусі під кронами дерев спостерігають, як їх дітки весело граються на дитячому мойданчику.Далі — міський палац мистецтв «Зоря».Вибігають із палацу юні танцюристи, музиканти, знатоки, та інші таланти і поспішають да дзвінких трамваїв.
Вулиця 30-річчя, 40-річчя, 50-річчя, 600-річчя… Досить! Які сірі та безликі назви. Я б назвала нашу вулицю Щаслива і більше ніколи б не змінювала їй ім'я.
0 комментариев