Блог Kovalenko_Olha  /

Історія повторюється

За свою історію Україна пережила багато горя та негараздів, але доба Руїни була одним з найстрашніших періодів, предусім тому, що найкращі сини українського народу гинули не від чужої зброї загарбника, а від руки свого ж брата — українця.


Але це не стало уроком для наступних поколінь, тому що зараз ми спостерігаємо ту ж саму картину, яка розгорнулася по старому сценарію.
У XVII ст. Україна розкололася на дві частини — Лівобережжя та Правобережжя ( сьогодні — Захід та Схід).Причинами цих руйнівних процесів були гострі суперечки у середовищі української еліти. Козацькі старшини ставили особисті інтереси вище державних. Через це у внутрішні справи України почали втручатися інші держави (зараз відбувається те саме).Всі ці події стали страшним наслідком для українського народу.


Отже, якщо ми не навчимося мислити самостійно, то незабаром знову настане доба «Руїна 2».


******************************************

Всі покою щиро прагнуть,
А не в один гуж всі тягнуть.
Той направо, той наліво,
А все, браття: то-то диво!
Не маєш любові, не маєш
згоди,
Від Жовтої взявши Води.
Проз незгоди всі пропали,
Самі себе звоювали.
І.Мазепа

******************************************


2 комментария
Luciakh
Приятно осознавать, что существуют люди в нашей стране, которые еще могут трезво смотреть на ситуацию! В основном, все просто поддаются стадному инстинкту ненависти, ложному патриотизму… И думают, что настоящая любовь к родине проявляется в том, чтобы яростно ссориться с теми, кто думает о политике не так, как основная масса
Kovalenko_Olha
«Рассуждения толпы примитивны и основаны только на ассоциациях».На жаль, так воно і є.